Vzorkovník lamiel vertikálnych žalúzií.

Žalúzie a tieniaca technika

Prerábate alebo rekonštruujete a nastal ten správny čas pre okenné doplnky? Práve leto je obdobím kedy mnoho domácností mení staré okná za plastové alebo drevené, sťahuje sa a prerába. Rozhodli ste sa zútulniť svoje bývanie a nechcete, aby každý videl do vnútra interiéru? Tak určite zvažujte použitie vertikálnych alebo horizontálnych žalúzií, prípadne okenných fólií.

Rôzne spôsoby tienenia domácnosti.

Na obrázku môžete vidieť rôzne druhy tieniacej techniky. Samozrejme možnosti sú široké a je len na vás pre akú sa rozhodnete. V článku sa budeme venovať týmto trom spôsobom tienenia, a to vertikálne žalúzie, horizontálne žalúzie a okenné fólie. Ktoré si vybrať a prečo?

Vertikálne žalúzie

Vertikálne žalúzie alebo látkové žalúzie sú moderným tienidlom a zároveň funkčnou dekoráciou kancelárie alebo domácnosti. Dávnejšie sa vertikálne žalúzie používali najmä vo firmách v kancelárskych priestoroch, ale dnes už je ponuka látok tak široká, že si vyberie každý. Žalúzie sú prichytené na nosníku, ktorý sa navŕta do stropu. Lamely je možné preklápať a roztiahnuť v prípade nedostatku svetla. Lamely sú vyrobené z rôznych materiálov, ktoré sa nestrapkajú a majú dlhú životnosť. Na spodku každej lamely je vložený kus PVC závažia, ktorý vyrovnáva jednotlivé lamely spojené retiazkou.

zaluzie03

 Montáž vertikálnych žaluzií v chodbe domu.

Horizontálne žalúzie

Horizontálne celotieniace žalúzie pozná asi každý. Vyskytujú sa dnes takmer na každom okne. Horizontálne žalúzie sú veľmi praktické a je ich možné namontovať na takmer všetky okná. Montujú sa na plastové, drevené aj hliníkové okná, tiež na atypické a strešné okná v podkroviach. Majú širokú škálu farebností od lamiel, retiazok až po plastové komponenty. Vždy odporúčame zvoliť kvalitného dodávateľa lebo často sa stáva, že zákazník sa rozhoduje len na základe ceny a po roku zistí, že lamely sa prehýbajú, plasty žltnú a podobne.

Vzorkovník horizontálnych žalúzií.

Montáž celotieniacich horizontálnych žalúzií.

Okenné fólie

Okenné fólie ešte nie sú tak rozšírené v domácnostiach ako vo výkladoch obchodov, na kanceláriách a v administratíve. Napriek tomu majú svoje opodstatnenie. Sú vhodné predovšetkým na okná, ktoré sú vystavené dlhému slnečnému žiareniu a neúmerne prehrievajú interiér domácnosti alebo kancelárie. Napríklad na podkrovných oknách, preskleniach, výkladoch, zimných záhradách a podobne. Okenné fólie majú tieniacu funkciu a zároveň odrážajú slnečné žiarenie, čím sa výrazne môže znížiť prehrievanie vnútrajška. Taktiež nie je možné v prípade, že zvonku svieti slnko vidieť do vnútra. Montujú sa z vnútra na okno a časom človek ani nevníma, že má na okne nejaké fólie.

Montáž tieniacich fólií na okná.

Podeľte sa snami o vaše skúsenosti s tienením a napíšte nám, ktorý spôsob je pre vás najlepší a prečo.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>