Životnosť protihmyzových sieťok

Životnosť protihmyzových sieťok

Prichádza obdobie roka, kedy znovu bude potrebné založiť siete proti hmyzu na okná a predísť tak nepríjemnému hmyzu v domácnosti. Mnoho zákazníkov zaujíma koľko takéto protihmyzové siete vydržia a ako často ich treba meniť. Neexistuje jednoznačná odpoveď. Každý výrobok, ktorý sa u nás predáva má zákonnú záruku 2 roky, ale tým sa životnosť výrobku nemusí končiť. Aj keď sa v poslednej dobe stretávame s javom, kedy takmer okamžite po skončení záruky sa produkt pokazí prípadne úplne znefunkční. Nemusí to tak byť vždy.

Naše protihmyzové siete vyrábame a montujeme bez ohľadu na zákonnú záruku a snažíme sa o čo najvyššiu kvalitu v pomere s cenou tak, aby naše výrobky plnili svoju funkciu dlhodobo a zákazník tak mohol využívať ich benefity. Na trhu sme už 12 rokov a do dnešného dňa nemáme žiadne negatívne referencie na nízku kvalitu výrobkov. Sami protihmyzové sieťky využívame a sledujeme ich stav v priebehu roka a tiež ich životnosť z dlhodobého hľadiska. Tak dokážeme identifikovať slabé prvky výrobku a vylepšovať jeho vlastnosti.

Čo je zárukou dlhej životnosti protihmyzových sietí?

• Extrudovaný hliníkový profil, ktorý je povrchovo upravený.
• Pílenie profilu pod uhlom
• Pevné plastové rohovníky
• Kvalitná sieťovina
• Úchyty o rám s povrchovou úpravou

Tieto použité základné prvky zabezpečia, aby nedochádzalo ku korodovaniu niektorých častí sieťok pretože tie sú celoročné vystavené všetkým vonkajším vplyvom prostredia. Keďže protihmyzové siete sú upevnené na ráme okna z vonku, treba sa vyhnúť sieťkam, ktoré majú rohy spojené vonkajšou plastovou spojkou. Tá vplyvom slnka ožltne a stratí svoju pevnosť, čím dochádza k zhoršeniu vzhľadu siete a tiež k častému rozpadnutiu rohovníka.

Vyplatí sa teda investícia do kvalitných sietí proti hmyzu?

Jednoznačne môžeme povedať, že áno. Sme si vedomí, že naši zákazníci nekupujú protihmyzové siete ako spotrebný tovar, ale berú ju ako investíciu do domácnosti, ktorá má zlepšiť komfort bývania. Tak by k tomu mali pristupovať aj jednotlivý výrobcovia doplnkov okien, čo však nie vždy je pravdou. Preto vždy zvažujte dopredu, či daný výrobok nemá slabé miesta, ktoré by sa mohli vplyvom prostredia rýchlo poškodiť. Samozrejme vôbec neodporúčame investíciu do protihmyzových sietí, ktoré majú v ponuke maloobchodné reťazce, kde väčšinou za požadovanú cenu dostanete len veľmi nízku kvalitu a životnosť, ktorá má skôr jednorazový charakter.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>