Poškodená sieťka proti hmyzu

Oprava sieťok proti hmyzu

Často sa stáva, že ste investovali do kvalitných sieťok proti hmyzu a časom sa poškodia tak ako to môžete vidieť na obrázku. Ide zväčša o staršie sieťky proti hmyzu, ktoré mohli byť na oknách 10 rokov, a teda zniesli už viaceré zmeny počasia. Sieťovina sa tak stáva krehkejšou a v prípade, že vám chodievajú na okná vtáky, môže sa stať, že sa sieťovina prederaví. Je potom nepríjemné, keď máte sieťky proti hmyzu na oknách a hmyz vám lieta v interiéry domácnosti. Netreba však podliehať panike.

Roztrhnuté sieťky proti hmyzu.

Čo robiť s poškodenou sieťovinou? 

V prvom rade, ak spozorujete, že sieťovina je roztrhnutá alebo poškodená, treba sa čo najskôr ozvať výrobcovi sieťok proti hmyzu. Bohužiaľ mnohí výrobcovia na Slovensku sieťky neopravujú, ale vymenia vám ju za novú.  Ak ste investovali do kvalitných sieťok netreba sa nechať odbiť ani po 10 rokoch používania sieťok pretože tie sa dajú vymeniť a môžu aj naďalej plniť svoju funkciu. Na obrázku môžeme vidieť, že profil sieťky nejaví známky poškodenia, a to z dôvodu použitia hliníkového extrudovaného profilu. Vidieť môžeme odlomené plastové úchytky, deravú sieťovinu a niektoré korodujúce zvrtlíky.  

Oprava sieťok proti hmyzu.

V tomto prípade sme okennú pevnú sieťku “odstrojili”, to znamená, že sme odvŕtali pôvodné zvrtlíky, vyhodili poškodenú sieťovinu a očistili profil sieťky. Následne sme použili novú sieťovinu a prinitovali nové zvrtlíky, čím sme všetky poškodené dieli vymenili za nové. Na obrázku dole môžete vidieť opravenú sieťovinu v procese nitovania. Taktiež použitie nových úchytok pre zakladanie a skladanie sieťky.

Opravíme vám sieťky proti hmyzu na okná a dvere.

Výsledok opravy poškodenej sieťky proti hmyzu

Výsledkom opravy poškodenej sieťoviny môže byť sieťka na okná použiteľná na ďalších 10 rokov. Preto ak výrobca odmietne opravovať sieťky a navrhne vám kúpiť si nové, neváhajte nás kontaktovať a my vám poškodené sieťky opravíme. Výsledok výmeny a opravy môžete vidieť na poslednom obrázku a rozhodne vás vyjde lacnejšie výmena ako kúpa novej sieťky proti hmyzu.

Výsledok opravenej sieťky proti hmyzu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>