Zameranie šírky okennej pevnej sieťky.

Ako správne zamerať okennú sieťku?

Mnohí zákazníci nás oslovujú s tým, že si chcú dať vyrobiť okenné sieťky proti hmyzu a majú zamerané rozmery. Väčšinou uprednostňujeme, keď si zameriame okennú sieťku sami, čím sa vyvarujeme nepresnostiam, ale nesieme zodpovednosť za správne zameranie. Ak ste však zručný a dokážete správne zamerať sieťku sami, poskytneme bližší návod na čo si dať pozor pri meraní a vyvarovať sa tak chybám.

Okenná pevná sieťka patrí medzi najpoužívanejšie

Zameranie tohto typu sieťky je veľmi jednoduché a zvládne to úplne každý. Sieťku meriame pri otvorenom okne najlepšie znútra. V prípade, že máme lepší prístup k oknu z vonku, môžeme okno zamerať aj z vonku. Stáva sa to pri menších oknách v pivničných priestoroch alebo vo firmách.

Postup zamerania:

Najprv otvoríme okno a merať budeme svetlosť okna. Sieťka sa prikladá na rám z vonku. Šírku sieťky meriame v troch pozíciách (na spodku, v strede, na vrchu), tak aby sme predišli k nepresnosti, ktorá môže vzniknúť ak je rám okna v strede prehnutý a v prípade, že by sme zamerali len jeden rozmer nemusela by nám sieťka do rámu vojsť. Preto vždy meriame v troch pozíciách, tak ako to môžete vidieť na obrázku.

Zameranie šírky okennej pevnej sieťky.

Ako správne odmerať okennú sieťku

Dávajte pozor aby ste dobre odčítali hodnotu z metra. Po zameraní vždy berieme za šírku najmenšiu hodnotu, ktorú sme namerali. Napríklad ak sme na spodku namerali 750 mm, v strede 747 mm a na vrchu 750 mm tak si zapíšeme na papier rozmer 747 mm. Z tejto hodnoty ešte odčítame cca 2 mm aby sme mali nejakú vôľu pre založenie sieťky.

Následne meriame výšku sieťky a postup je úplne rovnaký. Znovu meriame v troch pozíciách, a to pravý okraj, stred a ľavý okraj. Na papier si zapíšeme najmenšiu hodnotu z troch zameraných. Na koniec od nej odčítame ešte 2 mm. To budú už rozmery pre výrobu. Ak zameriate presné rozmery, treba nám to povedať a my si 2 mm uberieme.

Zameranie výšky okennej sieťky.

Ako správne zamerať výšku okennej sieťky proti hmyzu.

Sieťka sa o okno prichytáva zvrtlíkmi a preto na koniec odmeriame hrúbku rámu aj s tesniacou gumou. Ak má napríklad rám hrúbku 17 mm tak k hrúbke rámu pripočítame 2mm a máme veľkosť zvrtlíku, ktorý sa nituje na sieťku. Ako správne zamerať hrúbku rámu, môžete vidieť na obrázku.

Zameranie hrúbky rámu pre zvrtlíky na okennú sieťku.

Ak by ste si nevedeli poradiť, kludne nás kontaktujte pomocou kontaktného formulára alebo telefonicky na 0907 647 446.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>