Zníženie prehrievania interiéru domácnosti.

Zníženie prehrievania interiéru a ochrana pred hmyzom

Aj v Banskej Bystrici sa rozhodli chrániť pred hmyzom a prudkým slnkom, ktoré prehrieva interiér bytu. Zákazník sa nasťahoval do nového bytu, kde boli pôvodne len vnútorné roletky, ktoré slabo tienili a navyše nebolo možné celkom otvárať balkónové dvere. Dôvodom bolo, že navíjací mechanizmus príliš trčal a poškodzoval pri otváraní špaletu. Zákazník nás oslovil a našli sme spoločné riešenie.

Čo bolo potrebné vyriešiť?

V prvom rade spomínané roletky vôbec nespĺňali požiadavky majiteľov bytu, a preto sme navrhli interiérové vertikálne žalúzie, ktoré lepšie zatienia pred slnkom. Ďalším problémom bolo prehrievanie interiéru, keďže sa jedná o menší byt. Dohodli sme sa na odrazových fóliách, ktoré v kombinácii so žalúziami dostatočne chránia interiér bytu pred prehriatím. Byt je osadený dvomi oknami a dvomi balkónovými dverami na balkón. Okná nie sú otvárateľné a preto sa majitelia rozhodli pre dverové sieťky, aby mohli pohodlne vetrať. Z dôvodu, že na balkón chcú vychádzať a má priestorové obmedzenia, tak nebolo možné zvoliť pevnú ani otváravú sieťku proti hmyzu.

Ako vyzerá výsledný efekt?

Na obrázkoch môžete vidieť výsledný efekt po lepení zrkadlových fólií, ktoré majú za úlohu tieniť pred priamym slnkom a znižovať teplotu interiéru. Montáž fólií sa vykonávala z vnútornej strany okna a funguje na princípe odrážania svetla z tej strany, z ktorej práve svieti. To znamená, že cez deň nie je možné vidieť do interiéru bytu, pričom z vnútra von vidíte. Po zotmení to funguje práve naopak, ale interiérové žalúzie splnia svoj účel. Na obrázku vidíte, že z balkóna nie je vidieť do vnútra a okno vyzerá ako dokonalé zrkadlo.

Fólie na zníženie prehrievania interiéru.

Ďalej sme montovali rolovaciu dverovú sieťku na obe dvere. Nechceli sme zmenšovať priestor na balkóne, a preto padla jednoznačná voľba na rolovaciu sieťku. O princípe fungovania rolovacích sieťok sa môžete dočítať na našom blogu. Spokojnosť zákazníka a funkčnosť sú ukazovateľom, že sme sa rozhodli správne.

Rolovacia sieťka balkóne v Banskej Bystrici.

Montáž dverovej rolovacej sieťky proti hmyzu v Banskej Bystrici.

Na záver sme montovali interiérové žalúzie, ktoré všetci poznáme. Vyriešili sme tak problém vytŕčajúcich roletiek a teraz môže majiteľ bytu smelo otvárať balkónové dvere.

Interiérové žalúzie montované v Banskéj Bystrici.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>