Pohodlie domova so sieťkami proti hmyzu.

Montáž dverovej sieťky v Prochote

Dverová otváravá sieťka má svoje nesporné výhody ak máte terasu alebo priamo z kuchyne často vychádzate von. Výhodou je použitie samozatváracích pántov, ktoré slúžia na zatvorenie dverovej sieťky hneď ako prejdete dverami. Veľmi často sa používa v prípade, že niečo nosíte v rukách na terasu a potrebujete otvoriť sieťku vykopnutím nohou. Práve preto montujeme pri výrobe na spodok okopovú lištu, ktorá slúži presne na tento účel.

Odmeranie dverovej sieťky proti hmyzu

Na obrázkoch môžete vidieť veľmi peknú dverovú sieťku vo vyhotovení zlatý dub, ktorú sme nedávno montovali na rodinný dom v Prochote. Sieťka sa montuje prichytením troch dverových pántov z vonku o rám dverí. Vhodná je na plastové aj drevené profily. Správne odmeraná a osadená sieťka musí dokonale priliehať na rám dverí, aby zabránila preniknutiu hmyzu do interiéru domácnosti. Pre ešte účinnejšiu ochranu používame kefkové tesnenie, ktoré zabráni aj drobnému hmyzu vniknutiu pomedzi sieťku a dverový rám. V spodnej tretine dverovej sieťky montujeme priečku, ktorá slúži pre inštaláciu vnútorného madla a spevnenie dverovej sieťky.

Dverová sieťka proti hmyzu Prochot

Čo so zasahujúcou kľučkou do sieťky? 

V tomto prípade môžete vidieť drobnú komplikáciu, ktorá sa stáva ak vonkajšie madlo dverí zasahuje svojím pohybom do protihmyzovej sieťky. Na to máme vlastné riešenie, ktoré môžete vidieť na obrázkoch. Sieťovinu v oblasti kľučky povolíme tak, aby nebránila pohybu kľučke a sieťovina sa neroztrhla. Takéto riešenie je bez zníženia kvality výrobku a komfortu bývania.

Riešenie vysunutej kľučky.

2 myšlienok na “Montáž dverovej sieťky v Prochote

  1. Dobrý deň, všimol som si, že máte horný pánt otočený dolu hlavou – teda tak, že po čase vlastnou tiažou vypadne zo šesťhrannej západky a prestane plniť samozatváraciu funkciu. Spodný je správne.

    • Dobrý deň, ďakujeme za postreh, ale oba pánty sú správne. Nie je možné aby pánt samovoľne vypadol a neplnil samozatváraciu funkciu lebo je na to potrebná dostatočná sila. Za doterajšie skúsenosti sa nám nestalo, že by náš pánt samovoľne vypadával.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>